Våra medarbetare | Delagott förvaltning
599
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-599,page-child,parent-pageid-325,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

VÅRA MEDARBETARE

På huvudkontoret på 
Runebergsgatan 7
På huvudkontoret på Runebergsgatan 7
Ida
Ida Sulasalmi

Förvaltningsassistenten

Vårt fotbollshopp
ida.sulasalmi@delagott.se
Tfn: 08-33 12 10

Noel Kelly

Fastighetstekniker

Irländaren som håller sina hus i bästa skick. 
Tfn: 08-33 12 10

info@delagott.se

Carin Adlén

Design & kommunikation

Hon som formger och designar åt oss,
och styr upp vår kommunikation bl a i sociala medier.
Tfn: 070 856 02 92

kundtjanst@delagott.se

Mats Frosteman

VD och förvaltare

Brinner för nya idéer och energiteknik.
Tfn: 073-318 28 00
mats.frosteman@delagott.se

Marcus Lindberg

Ekonomichef

Korsordsmästare. 
marcus.lindberg@delagott.se
Tfn
: 08-33 12 10

Robin Yttring

Controller

Värmdösonen som håller koll 
robin.yttring@delagott.se 

Tfn: 08-33 12 10

Emre Koyunce

Energiingenjör KTH, fastighetstekniker.

Lika bra på att lösa tekniska
frågor som att möta medlemmar. 
Tfn: 08-33 12 10

info@delagott.se

Marianne Ohlsson

Utveckling av förvaltningskontor.

Gasellentreprenören som leder
uppbyggnaden av vår kontorskedja. 
marianne.ohlson@delagott.se 

Tfn: 0708-689800

Philip Avén

Energieffektivisering, underhållsplanering

Biolog och förvaltare med många strängar på sin lyra. 
philip.aven@delagott.se 
Tfn:073-028 14 00

Förvaltningskontor 
Solna
Förvaltningskontor Solna
Lennart Remstam

Drifttekniker

Tfn: 08-33 12 10
lennart.remstam@delagott.se

Karim Bakhteyari

Förvaltningschef

Tfn: 073-692 71 88
karim.bakhteyari@delagott.se

Förvaltningskontor 
Täby/Åkersberga
Förvaltningskontor Täby/Åkersberga
Lars Hasselbach

Förvaltare

En förvaltare med stor erfarenhet av
att lösa kluriga problem på ett prydligt sett. 
Tfn: 070-160 93 78
lars.hasselbach@delagott.se

Richard Ahlström

Förvaltare

Vapendragare till Lars.
Tfn: 070-160 93 77
richard.ahlstrom@delagott.se

Förvaltningskontor 
Sollentuna/Kista
Förvaltningskontor Sollentuna/Kista
Anthon Marzban

Förvaltare

Före detta elitfotbollsspelare,
entreprenör och lokalmäklare. 
Tfn: 070-234 22 33
anthon.marzban@delagott.se

Tomas Engberg

Fastighetstekniker

Förvaltningskontor 
Haninge/Tyresö
Förvaltningskontor Haninge/Tyresö
Anders Andersson

Distriktchef

Tfn: 073-311 72 35
anders.andersson@delagott.se

Roger
Roger Hörner

Fastighetstekniker

Jag ser att noggrannhet och en trevnad för
bostadsrättsföreningens medlemmar är viktig.
Därför lägger jag ner lite extra omsorg för er som
jag får äran att jobba med. 

Förvaltningskontor 
Malmö
Henning Holmberg

Regionchef Syd

Leder och håller ihop förvaltning samt projekt. 
Tfn: 0706-456904
henning.holmberg@delagott.se
Box 70, 236 22 Höllviken

Förvaltningskontor 
Huddinge
Erland Berninge

Förvaltare

Tfn:073-687 66 85
erland.berninge@delagott.se

Förvaltningskontor Malmö
Förvaltningskontor Huddinge
Henning Holmberg

Regionchef Syd

Leder och håller ihop förvaltning samt projekt. 
Tfn: 0706-456904
henning.holmberg@delagott.se
Box 70, 236 22 Höllviken

Erland Berninge

Förvaltare

Tfn:073-687 66 85
erland.berninge@delagott.se

Förvaltningskontor 
Danderyd/Lidingö
Mikael
Mikael Nyström

Distriktchef

Tfn: 0702 054069
mikael.nystrom@delagott.se
Starstigen 135
182 70 Stocksund

Förvaltningskontor 
Hammarby sjöstad/Årsta
Marie
Marie Bergman

Distriktchef

Tfn:0730-37 82 70
marie.bergman@delagott.se
Odelbergsvägen 64
120 47 Enskede Gård

Förvaltningskontor Danderyd/Lidingö
Förvaltningskontor Hammarby sjöstad/Årsta
Mikael
Mikael Nyström

Distriktchef

Tfn: 0702 054069
mikael.nystrom@delagott.se
Starstigen 135
182 70 Stocksund

Marie
Marie Bergman

Distriktchef

Tfn:0730-37 82 70
marie.bergman@delagott.se
Odelbergsvägen 64
120 47 Enskede Gård

Copyright 2017 © DELAGOTT FÖRVALTNING
Runebergsgatan 7, 114 29 Stockholm  
Tfn: 08 33 12 10 – kundtjanst@delagott.se